Eenvoudig Marrokaans stoofpotje

2 April 2012 - 13:46 door Martine onder Avondmaaltijd
Kenmerken: , , , , ,
Voor 2-3 personen

Deze makkelijke en snelle stoofschotel heeft door het fruit en de specerijen een lekker kruidig zoete smaak, fijn als je behoefte hebt aan wat afwisseling in je keuken.

Je kunt dit gerecht eigenlijk met iedere harde groente maken, niet alleen met bloemkool. Voorbeelden zijn: broccoli, koolraap, knolselderij, winterpeen etc.

Ingrediënten

  • 1 ui, gesnipperd
  • 1/2 bloemkool, in kleine roosjes (of, als je die kunt krijgen, zo’n mooie romanesco)
  • 1 blik ontvelde tomaten
  • 1 klein blikje tomatenpuree (optioneel)
  • 1 kop gekookte kikkererwten
  • 2 teentjes knoflook
  • 1/4 theelepel nootmuskaat
  • 1/2 theelepel kaneel
  • 1 theelepel gemberpoeder
  • 1 theelelepel gemalen komijnzaad
  • 1 theelepel gemalen korianderzaad
  • 1/2 theelepel versgemalen peper
  • 1/4 theelepel chilivlokken
  • 1 theelepel bouillonpoeder
  • 1/3 kop stukjes gedroogde abrikozen of (blanke) rozijnen
  • optioneel: 1 handje geschaafde amandelen, geroosterd in een droge pan

Bereiding

Verhit een scheutje olie in een diepe pan en fruit de ui tot hij bruin begint te worden. Doe de knoflook en specerijen erbij en bak ze even mee. Voeg nu ook de bloemkool, tomaten, kikkererwten en abrikozen of rozijnen toe. Laat 30 minuten zachtjes pruttelen tot de bloemkool gaar, maar niet te zacht is. Voeg wat water toe als het geheel te droog wordt. Serveer met volkoren couscous, quinoa of gierst en strooi eventueel wat geschaafde amandelen erover.

2 Reacties

Marianne op 27-07-2012 16:29

Hoi David en Martine, Wat een mooie website hebben jullie. Vooral de tempeh-gerechten zijn echt een aanvulling voor mij. Ik zag iets dat een typefoutje moet zijn: boven dit gerecht staat dat je het niet met bloemkool kunt maken, maar bloemkool is wel een van de ingredienten. Groetjes, Marianne

Martine op 27-07-2012 17:07

Hoi Marianne,

Dankjewel voor het compliment! Ik ga proberen om nog wat meer tempeh recepten te plaatsen, want wij vinden het zelf ook een heel lekkere eiwit-bron.

Toevallig eten we vanavond precies deze Marrokaanse stoofpot! Vandaag met een mix van bloemkool en broccoli. Ik maak zeker wel eens fouten bij het schrijven van recepten (ondanks dat ik alles drie keer overlees voor ik het post), maar hier gaat het denk ik om een klein misverstandje. Ik bedoel dat je voor dit recept (niet alleen maar) bloemkool kunt gebruiken, maar ook andere groentes. Je kunt dus kiezen om bloemkool of een andere groente te gebruiken.

Schrijf een reactie

Welkom op Vegetus! Deze receptenwebsite gebruikt Google Analytics om je zoekgedrag en dat van andere bezoekers te analyseren, zodat we ons aanbod daarop kunnen afstellen. Ook gebruiken we cookies van Facebook, Twitter en Google zodat we de website kunnen integreren met deze sociale media. De reclames op de site komen van Google Adsense en werken ook met cookies. Het is belangrijk dat je je ervan bewust bent dat die gebruikt worden om je over het hele internet te volgen en reclames tonen die afgestemd zijn op je zoekgedrag.

Privacyverklaring